vibrators for sale women sex toys best sex toys Best vibrater lesbian sex toys male sex toys vibrators for sale bondage gear adult products vibrater bedroom toys women toys bondage toys toys for adults sex toys vibrators for women cheap vibrators toys adults toys for couples lesbian toys male toys adult vibrators adultsextoys dick toys female toys quiet vibrators rabbit toys couples toys silent vibrators strap on toys masterbation toys buy strap on glass toys rabbit vibrater toys woman adult female toys toy saxophone discount vibrators cheap rabbit vibrators waterproof rabbit marital aids rabbit vibe xxx toys pleasure toys strapon masterbaiting toys adult women toys sez toy large rabbit vibrator rabbit pearl sexual excretion
Nasza Diecezja zebrała pieniądze na szkołę w Czadzie
Wydarzenia parafialne

naglowek3

Sample

170.290,55 złotych – taką kwotę udało się zebrać podczas wielkopostnej akcji „Budujemy szkołę w Czadzie”, którą przeprowadzono na terenie diecezji bydgoskiej.

Podsumowując tę akcję, biskup ordynariusz Jan Tyrawa skierował do mieszkańców specjalny komunikat. „W czasie Wielkiego Postu przeprowadziliśmy w naszej diecezji akcję «Budujemy szkołę w Czadzie». W każdej parafii zbieraliśmy fundusze na budowę szkoły w Doumougou, w nowej misji ks. Jakuba Szałka, kapłana pochodzącego z naszej diecezji. Z wielką radością informuję, że udało się zebrać 170.290,55 zł, co jest wystarczającą sumą potrzebną do realizacji tego przedsięwzięcia. Ks. Jakub poinformował nas, że szkoła w Jego misji zostanie zatem wybudowana” – czytamy.

Pasterz diecezji wyraził wdzięczność za hojność i wsparcie. „Dziękuję Wszystkim, którzy nawet najmniejszym datkiem wsparli to wielkie dzieło. Dziękuję indywidualnym ofiarodawcom, którzy wpłacili w sumie 21.900 zł. Dziękuję Wspólnotom parafialnym i Kapłanom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej zbiórki i przez cały Wielki Post przypominali o tej inicjatywie” – dodał.

Ksiądz Jakub Szałek od 11 lat pracuje w samym sercu Afryki – w Czadzie. Od września 2015 roku jego misją jest Doumougou – teren odcięty od świata, otoczony setkami hektarów pól ryżowych. Od centrum diecezji – Lai dzieli go około 70 km. By dotrzeć do Doumougou, trzeba pokonać wiele kilometrów sawanny – terenu piaszczystego, częściowo porośniętego trawą, krzewami i drzewami. Dzięki ks. Jakubowi do Doumougou dociera powoli cywilizacja – misjonarz ma już prąd pozyskiwany z energii słonecznej.

Codziennością jest ciężka praca w polu – najczęściej przy uprawie ryżu i sorgo. Ze względu na to, że każda para rąk jest na wagę złota, wielu rodziców nie posyła swoich dzieci do szkoły. Kapłan nie mógł się z tym pogodzić. Decyzja była natychmiastowa – razem z rodzicami, którzy chcieli posyłać swoje dzieci na naukę, stworzył szkołę wspólnotową przy misji. – Na początku wybrałem tzw. „komitet rodzicielski”, który znalazł nauczyciela oraz zebrał pieniądze na jego wynagrodzenie. Postaraliśmy się też o potrzebne zezwolenia od inspektora i biskupa. I udało się! W ubiegłym roku szkolnym 40 dzieciaków uczęszczało już do „zerówki”. W bieżącym roku mamy już klasę pierwszą i „zerówkę”. Rodzice zaskoczyli mnie – bardzo szybko zbudowali szałas, który pełni funkcję szkoły. Wysprzątany obok teren stał się boiskiem sportowym. Rodzice często przychodzą i z dumą podziwiają, jak pilnie uczą się ich pociechy. Daje mi to ogromną radość i motywuje, by tutaj być, by robić jeszcze więcej dobra dla drugiego człowieka – powiedział przed rozpoczęciem zbiórki misjonarz.

 

diecezja bydgoska

seminarium

serwispapieski 2

sdm

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty
ul. Skarżyńskiego 4,
Bydgoszcz 85-798
tel. 052-343-01-38 lub 052-343-12-22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.