vibrators for sale women sex toys best sex toys Best vibrater lesbian sex toys male sex toys vibrators for sale bondage gear adult products vibrater bedroom toys women toys bondage toys toys for adults sex toys vibrators for women cheap vibrators toys adults toys for couples lesbian toys male toys adult vibrators adultsextoys dick toys female toys quiet vibrators rabbit toys couples toys silent vibrators strap on toys masterbation toys buy strap on glass toys rabbit vibrater toys woman adult female toys toy saxophone discount vibrators cheap rabbit vibrators waterproof rabbit marital aids rabbit vibe xxx toys pleasure toys strapon masterbaiting toys adult women toys sez toy large rabbit vibrator rabbit pearl sexual excretion
Jan Tyranowski - krawiec i mistyk bliżej chwały ołtarzy
Z życia Kościoła

naglowek3

janapawelII3

Papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót Jana Tyranowskiego, krakowskiego krawca, mistyka, a zarazem duchowego mistrza Karola Wojtyły z jego czasów studenckich.

To właśnie od niego przyszły Papież nauczył się metod pracy nad sobą i miłości do modlitwy różańcowej, a także zachwytu nad wielkimi mistykami Karmelu.

Jan Paweł II pisze w swej książce „Dar i tajemnica”, że Tyranowski wybrał pracę krawca, zamiast być urzędnikiem, bo to mu pozwalało na głębsze życie wewnętrzne. Wspomina, że to właśnie od Tyranowskiego dostał niezwykłe jak na jego wiek  dzieła św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Jezusa. Poznali się w 1940 r. w krakowskiej parafii na Dębnikach, gdzie ten sługa Boży przeżył swe przebudzenie wewnętrzne i odrodzenie religijne. Aktywnie włączał się w życie parafii, codziennie uczestniczył w Mszy, korzystał regularnie z kierownictwa duchowego. Dał się poznać jako animator grup młodzieżowych. Po aresztowaniu przez hitlerowców jedenastu salezjanów spotykał się z młodzieżą w kościele i w domu, nie licząc się z ewentualnym niebezpieczeństwem, jakie mu z tego powodu groziło. Był twórcą Róż Różańcowych. Rok po śmierci Tyranowskiego przyszły Papież obronił w Rzymie doktorat pt. „Doktryna wiary według św. Jana od Krzyża”.

Jan Tyranowski zmarł w 1947 r. w Krakowie. 50 lat później rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym. W 2000 r. dokumentację przekazano do Watykanu. Dzisiejsza decyzja Papieża Franciszka przybliża jego drogę do chwały ołtarzy. Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu przypisywanego jego wstawiennictwu.

bz/ rv

 

diecezja bydgoska

seminarium

serwispapieski 2

sdm

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty
ul. Skarżyńskiego 4,
Bydgoszcz 85-798
tel. 052-343-01-38 lub 052-343-12-22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.