vibrators for sale women sex toys best sex toys Best vibrater lesbian sex toys male sex toys vibrators for sale bondage gear adult products vibrater bedroom toys women toys bondage toys toys for adults sex toys vibrators for women cheap vibrators toys adults toys for couples lesbian toys male toys adult vibrators adultsextoys dick toys female toys quiet vibrators rabbit toys couples toys silent vibrators strap on toys masterbation toys buy strap on glass toys rabbit vibrater toys woman adult female toys toy saxophone discount vibrators cheap rabbit vibrators waterproof rabbit marital aids rabbit vibe xxx toys pleasure toys strapon masterbaiting toys adult women toys sez toy large rabbit vibrator rabbit pearl sexual excretion
Uroczystość poświęcenia figury św. Jana Pawła II
Z życia Kościoła

naglowek3

Prymas poświęcenia 12

W niedzielę 19.02 w naszej Parafii pw. Św. Mateusza Ap. i Ew. Ks. Arcybiskup Wojciech Polak. Prymas Polski, przewodniczył Mszy św. po której dokonał poświęcenia figury św. Jana Pawła II. Na Uroczystości zgromadziło się wielu z nas oraz mieszkańcy Fordonu i Bydgoszczy.

W czasie homilii Ksiądz Arcybiskup zauważył, że Jezus – wzywając nas dziś do doskonałości – pragnie, byśmy przekraczali to, co jest szukaniem jedynie naszego własnego dobra, pragnienia bycia w porządku, naszej własnej doskonałości, a otwierali się na drugiego. – Mamy uwolnić się od pokusy zadowolenia jedynie zewnętrzną poprawnością, od jakiegoś wyrachowania i czysto ludzkich kalkulacji, które zamykają nas na innych i powodują, że zatrzymujemy się jedynie na tym, co stanowi pewne minimum, co być może porządkuje podstawowe relacje ludzkiego życia, ale jednocześnie sprawia, że nie potrafimy przekraczać dzielących nas murów i barier.

Przywołując słowa z homilii Jana Pawła II na rozpoczęcie pontyfikatu, zachęcił byśmy i dzisiaj otworzyli na oścież drzwi Chrystusowi. Drzwi naszych serc, naszych rodzin, miejsc pracy i odpoczynku. Nawiązując do niedawno zakończonego Roku Miłosierdzia powiedział, że najpełniejszą miarą doskonałości jest miłosierdzie, bo to ono sprawia, że możemy otworzyć się na drugiego bez obawy czy lęku. – To ono prowadzi nas do wyrzeczenia się odwetu i do dostrzeżenia w drugim człowieku tego, który sam głęboko nienawiścią zraniony, tak naprawdę właśnie miłosierdzia potrzebuje.

Na zakończenie zachęciła nas by nasza modlitwa, zanoszona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, wyjedna nam wszystkim, całej parafialnej wspólnocie, obfitość Bożego miłosierdzia i sprawi, że i my staniemy się jego świadkami dla innych, w naszym codziennym życiu.

 

diecezja bydgoska

seminarium

serwispapieski 2

sdm

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty
ul. Skarżyńskiego 4,
Bydgoszcz 85-798
tel. 052-343-01-38 lub 052-343-12-22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.