vibrators for sale women sex toys best sex toys Best vibrater lesbian sex toys male sex toys vibrators for sale bondage gear adult products vibrater bedroom toys women toys bondage toys toys for adults sex toys vibrators for women cheap vibrators toys adults toys for couples lesbian toys male toys adult vibrators adultsextoys dick toys female toys quiet vibrators rabbit toys couples toys silent vibrators strap on toys masterbation toys buy strap on glass toys rabbit vibrater toys woman adult female toys toy saxophone discount vibrators cheap rabbit vibrators waterproof rabbit marital aids rabbit vibe xxx toys pleasure toys strapon masterbaiting toys adult women toys sez toy large rabbit vibrator rabbit pearl sexual excretion
Abp Gądecki: Europa potrzebuje zjednoczenia ducha
Z życia Kościoła

naglowek3

CCEE Miński 2017

Na zaproszenie abpa Tadeusza Kondrusiewicza, metropolity mińsko-mochylewskiego, w stolicy Białorusi, Mińsku, trwają obrady Zgromadzenia Plenarnego Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE). Biorą w nim udział przewodniczący wszystkich Konferencji, reprezentujących 45 krajów naszego kontynentu. Wiceprzewodniczący Rady, metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki, mówił o głównych tematach poruszanych w czasie obrad.

„Każdy człowiek jest indywidualnie odpowiedzialny za swoje zbawienie. W tym względzie spojrzenie na kondycję młodych w wielu krajach Europy bardzo podupadło, tzn. uczieczka od odpowiedzialności, niechęć do zawierania związków małżeńskich, niechęć do dzieci. Wszystko to owoc pewnego zagubienia duchowego, które chciałoby brać, ale nie chciałoby dawać; chciałoby praw, ale nie chciałoby odpowiedzialności; chciałoby przywilejów, ale nie obowiązków, które z tymi przywilejami się wiążą. W takiej sytuacji trzeba wskazywać na to, że odrodznie nie przyjdzie tylko z tych zewnętrzynych czynników, tzn. z możliwości zmiany pracy, edukacji. Ale odmiana może przyjść tylko z wnętrza człowieka, z odmiany jego ducha. Dopiero wtedy można myśleć o pozytywnym spojrzeniu i na edukację, i na to wszystko, co się wiąże z pracą i odpowiedzialnością za społeczeństwo. Drugi temat to temat Europy, która znajduje się na swoistym zakręcie. Musi znaleźć jakieś wyjście. Tyle kryzysów przeżyła Europa, a jednak jakoś się odradzała. Myślano bowiem o tym,  że trzeba jakiegoś większego zjednoczenia ducha, aby Europa się ostała” – mówił abp Gądecki.

Abp Stanisław Gądecki poinformował, że przyszłoroczne spotkanie Rady Konferencji Biskupów Europy odbędzie się we wrześniu w Poznaniu. Powodem zaproszenia jest 1050-lecie przybycia pierwszego biskupa - Jordana do Polski oraz  stulecie niepodległości naszej Ojczyzny.  

pp/rv

 

diecezja bydgoska

seminarium

serwispapieski 2

sdm

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty
ul. Skarżyńskiego 4,
Bydgoszcz 85-798
tel. 052-343-01-38 lub 052-343-12-22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.